İlişkilerde Yapılan Hatalar

Günümüz ilişkilerinde en çok yapılan 10 hata;

İkili ilişkilerde yapılan hatalar başında karşınızdaki insanı değiştirmeye başlamanız gelir. Başta o kişiyi sevip, ona aşık olduktan sonra zaman geçtikte eksikliklerini görüp kendinize uydurmaya çalışmanız kişiyi sizden uzaklaştıracak davranışlar arasındadır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız uyarmanızda fayda var!

 

İçice geçmiş hayatlar ilişkiye zarar verecek durumlardır. Aynı evi paylaşmak, sürekli birlikte olmak, boş vermişliği getirerek karşınızdaki kişinin sizden soğumasına neden olabilirsiniz. Karşınızdaki insana her an saygı duymalısınız.

 

 

Kızlar biraz peri masalları ile büyüdüğü için karşısındaki kişilerden de beklentileri fazla olur. Bu gibi durumlara gerek yoktur. Herkes kendinin prensi, prensesi olmalı beklentilerini masallara, dizilere, filmlere göre şekillendirmemelidir.

 

Herkesin sevgisini dışa vurma stili farklıdır. Bazıları çok seviyorum derken, bazıları ise sevgisini konuşarak dışa vurmaz. Daha çok ona davranışı ve sevme biçimi yaptıklarıyla alakalıdır. Bu yüzden asla siteme gerek yoktur. Sitem ilişkilerde yapılan hatalar arasındadır.

 

Tartışmalarda asla mesajlaşarak yapmayınız! Çünkü o an ki siniriniz ile farklı şeyler söyleyebilir ve ruh halinizi çok iyi yansıtamayabilirsiniz. Tartışma olacaksa yüz yüze olmanızda fayda var.

 

Telefon karıştırmak! Telefon karıştırmak karşınızdaki insana güveninizin sıfır olduğunu gösterir. Bu kuruntuyu onunla konuşarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Güven yok ise ilişkiniz çok sağlıklı olmayacak ve size zarar verecektir.

 

 

Herkesin kendi özel olanı olmalı ve asla müdahale edilmemelidir. Örneğin bir taraf kitap okurken, bir tarafta farklı bir hobisi ile ilgilenebilir. Böylelikle kişi ruhen yalnız kalarak sevdiğini özler.

 

Tartışma olsun ya da olmasın karşı tarafı sürekli suçlamak ilişkilerde yapılan hatalar arasındadır. Karşınızdaki insanı suçlamak onun kendisini yetersiz hissederek hata yapmasına yol açar. Daha yapıcı cümleler kurmakta fayda var!

 

İlişkiye kendini adayarak her şeyi sevgiliyle yapmak! Bu durumda kendinize ait bir hayatınız bir sosyal çevreniz olmadığı için sevdiğinizle sohbet edeceğiniz daha çok anınız olacak ve ilişkiyi kuvvetlendirecektir.

10. Heyecana kapılıp ilişkiyi hızlandırmayın. En sağlıklısı doyasıya birbirinizi                   tanımak ve onunla farklı yerlerde farklı durumlarda deneyimler elde                             etmektir.