Kobi kredisi diğer adıyla esnaf kredisi olarak adlandırılan kredi ve kolay ödeme şartları ile esnafların yüzünü güldürecek kredi türüdür.

Esnaf kredisinden faydalanabilmek için KOBİ statüsünde yer almanız gerekmektedir. Mevcut iş yerinizi, işinizi büyütmeyi hedeflediğinizde, zaman zaman fırsatlar sunan bankalardan kendinize uygun olanı tercih edilebilir. Esnaf kredisi için bankalar ihtiyaç kredisi başlığı altında hizmetlerini sunar ve web sitesi sizlere tüm hizmetler hakkında net bilgiler verir. Gelelim kobi kredisinin nasıl alınacağına, her banka KOBİ kredisi hizmeti için farklı kredi olanaklarında, farklı kredi miktarıyla açıklamalarını yapar. Kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka kimliğiniz, vergi levhanız ve Oda’ya kayıtlı belgenizle başvuruda bulunmalısınız. Belgelerle birlikte şartları, miktarı size uygun olan bankaya ön başvurunuzu gerçekleştirebilir, belgeleriniz incelendikten sonra size geri dönüşleri için bekleyebilirsiniz. Banka kredi haberlerine ve tüm kobi paketlerine bir tıkla ulaşarak istediğiniz başlığa tıklayarak, haberi inceleyebilirsiniz.

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kredisi tamda esnafın zor zamanlarında, onlara destek olmak adına sunulan avantajlı kredilerdir. Küçük ve orta ölçekli yani KOBİ olarak işine devam eden esnafların zaman zaman paraya ihtiyaçları olur. Bazen ödeyemedikleri, ödemelerinde bazen ise işini büyütmek istediklerinde bankaların sunmuş olduğu KOBİ paketleri kurtarıcıları olur. Geri ödemesi, gelir durumuna göre ayarlanabilir. KOBİ paketleri kimi zaman ticari kartlar, üye iş yeri olma, POS cihazı gibi fırsatları elde etmenizi sağlarken kimi zaman ise gayrinakdi kredi, proje ve yatırım kredileri, hammadde alımı,  dış ticaret kredileri gibi esnafların ihtiyaçlarına yönelik çok özel çözümler sunarlar. Esnaf kredisi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, öncelikle bankaların şartlarının size, iş yerinize uygun olup olmadığını inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Gerekli belgelerinizle başvurunuzdan sonra en kısa sürede sizlere olumlu veya olumsuz dönüş yapılacak. Esnafların kendini geliştirerek, daha çok müşteri kitlesi kazanmak için genelde büyümeye gittikleri görülür. Esnaf kredisi bu büyüme için sizlere yüzde yüz destek verir.