Her birlikteliğin farklı karakteristik özellikleri vardır. Kimi ilişkiler oldukça hareketli ve renkli geçerken kimi ilişkiler de mesafeden dolayı oldukça özlem ve hasret dolu geçer.

Düğün ve kınadan günler ya da aylar öncesinden yapılan, evliliğe ilerleyen yola söz vermek için organize edilen nişanınız için en özel ve en güzel  Nişan davetiyesi örneklerine bulabileceğiniz online sitelere güven duyabilirsiniz. Sitelerde farklı kategorilerde ve başlık içeriklerinde davetiye modelleri yer alır. Ekonomik davetiyeler, en çok satan davetiyeler ve indirimdeki davetiyeleri inceleyerek zaten pahalı olan düğün masrafınızda olmazsa olmaz davetiyelerinizi uygun fiyatlarla tercih edebilirsiniz. Sıra dışı tasarımları ve farklı tasarımları ile size eden tüm modellerdeki davetiyeleri inceleyebilmek için model başlıklarını incelemeniz gerekmektedir. Gelenek ve göreneklerine bağlı bir millet olarak kına gecelerine verdiğimiz önemi, Kına davetiyesi konusuna da vermekteyiz. O günün ne kadar özel ve önemli olacağını davetlilere bildirerek onların gelmesini ve en mutlu günlerinizin başlangıcı olan kınanızda sizlere destek olmasını istediğinizde yapmanız gereken tek şey güzel bir davetiye seçmek olacaktır.

Düğün konseptinize uygun tasarımlı modeller ile sizlere davetiye konusunda geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Gelin ve damatlı modeller, birbirinden değişik tarzda davetiyelere bir tıkla ulaşabilirsiniz. Nişan davetiye örnekleri her kesime ve her tarza göre hazırlanmaktadır. Mizahi yönü zengin bir davetiye düşünüyorsanız karikatürlü davetiye modelleri inceleyebilirsiniz. Daha dini içerikli ve mevlitli organizasyonlar için üzerinde Arapça harflerin bulunduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Romantik bir konseptiniz ve ilişkiniz var ise aşkı ifade eden kalp figürlerinin değişik boyutlar ile kullanıldığı tasarımlara da yönelebilirsiniz. Son dönemlerin trend modelleri arasında yer alan gelinlik ve damatlık figürlü en çok davetiye modeli de dikkatinizi çekecektir. Ya da ben eskitme tarzında bir davetiye istiyorum derseniz kraft davetiye modelini tercih edebilirsiniz. Geçmişte ki düğünlere ve düğün organizasyonlarına özlem duyup geçmişi günümüzde yaşamak isteyenlerin tercihi her zaman nostaljik çalışmaların yansıtıldığı davetiyelerde olmuştur. Özellikle eskitme tekniği uygulanan davetiye modellerinde hasır ipli çalışmalarla dikkat çekmekte ve sıklıkla sipariş verilmektedir.