Hamilelik, annelik gibi çok kutsal olan bir görevin habercisi ve anneyi bu görev için hazırlayan bir dönemdir.

Zaman zaman uykusuz geceler ve rahat hareket etmenizi engelleyecek göbeğiniz sizleri yorsa da en güzel döneminiz olarak hafızalarınızda yer edinecektir. Bir bedende iki kalbin atması ve yaşam sürdürmesi en güzel hisleri de bir araya getirecektir. Bu kutsal görevde dikkat edilmesi ve uzak durulması gereken bazı kıyafetler vardır ki onlar sizi ve bebeğinizi huzursuz ederek kötü zamanlar geçirmenizi neden olur. 40 haftalık hamilelik dönemleri içerisinde hassas olan anne adayları, vücutlarında meydana gelecek olan değişikliklere uygun giyim tarzı oluşturmak isterler. Farklı bir bedende yeni bir tarz ve stil oluşturmak isteyen anne adayları seçim yaparken uzak durması gereken kıyafet modelleri vardır. Bu modeller oldukça geniş ve bedeninizden bir iki beden büyük kıyafetlerdir. Sizleri olduğunuzdan daha geniş ve iri gösterecek bu modellerden uzak durmalısınız. Anne adaylarının uzak durması gereken kıyafetler arasında ilk sırada beli ve göbeği sıkan alt giyimler yer alır. Yaka kısmı boynu sıkmayacak V yakalı giyimler tercih edilmelidir. Dar kesimli elbiselerden, beli dar gelen pantolonlardan olabildiğince uzak durulmalıdır.

Anne adaylarının uzak durması gereken kıyafetler arasında kumaşı naylon ve sentetik karıştırılarak yapılan kumaşlar anne adayları için oldukça sağlıksız ve rahatsızlık vericidir. Bu nedenle aldığınızın her hamilelik kıyafetinin içeriğine dikkat etmelisiniz. Yatay çizgili kıyafet modellerinden olabildiğince uzak durmalı, dikey desenli, koyu ya da açık giysilere ile dolabınızda sıklıkla yer vermelisiniz.

Çalışan Anne Adaylarına Giyim Öneriler

Eğer sürekli bir işiniz var ve hamilelik döneminizin sonuna kadar çalışmanız gerekiyorsa, dolabınız da mutlaka rahat kesim uzun, kısa hamile elbiseleriniz olması gerekir. Masa başı bir iş de çalışıyorsanız mutlaka seçmiş olduğunuz pantolonların, taytların belinizi sıkmaması ve oturup kalktıkça sizleri rahatsız etmemesi gerekir. Hamile giyim seçiminiz tarzınız hakkında az çok bilgilendirme verir.

Hamile giyim sektöründe pijamadan, abiyeye abiyeden eşofmana kadar geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bunlar arasında Anne adaylarının uzak durması gereken kıyafetler yerine sizleri rahat ettirecek kıyafetler içerisinde daha iyi hissederek gerçekleştirmiş olduğunuz her iş alanında daha çok başarıyı elde edebilirsiniz. Ayrıca rahat ve konforlu bir hamilelik süreci geçirebilir, bebeğinizi de rahat ettirebilirsiniz.